online eğitim

Yaşam Becerileri Eğitim Programı: Genel Bilgi

Yaşam Becerileri Ücretsiz Online Eğitim Programı Genel Bilgi

21. yüzyıl becerileri 21. yüzyılda toplumda ve çalışma dünyasında başarılı olmak için sahip olmamız gereken beceri ve yetkinliklerdir. Yaşam becerileri ise akademik eğitim kurumları müfredatlarında öğretilmeyen ancak yaşamımızı başarılı ve mutlu bir şekilde sürdürmemiz için ihtiyacımız olan becerilerden oluşan 21. yüzyıl becerilerinin önemli bir alt kat kategorisidir.

Özellikle de Türk eğitim sisteminde üniversite öğrencilerinin üniversite eğitimleri öncesinde ve üniversite eğitimleri boyunca yaşam becerileri ile ilgili eğitim görmemesi, bireysel yaşamlarından kariyer planlama süreçlerine kadar yaşamlarını negatif bir şekilde etkilemektedir. Bu yüzden mevcut eğitim sistemimizi, stratejik eğitim araçları ile desteklenen bir yaşam becerileri eğitim programı ile desteklemek genç nüfusumuzun çokluğunu düşündüğümüzde çok önemlidir.

Bu eğitim programını tamamladığınız zaman bir sertifika elde etmeyeceksiniz ancak hayatta ihtiyacınız olan pek çok bilgiye ve bireysel farkındalığa ulaşacaksınız. Tamamen ücretsiz olan bu eğitim programını ihtiyaçlarınız doğrultusunda ve kendi ritminizde tamamlayabilirsiniz. Bu eğitim programı boyunca notlarınızı alabileceğiniz kişisel bir defter tutmanız tavsiye edilir. Ayrıca dönem dönem bu programı tekrarlamanız da bireysel farkındalığınızın artması ve kişisel yolculuğunuzu takip etmeniz adına tavsiye edilir. Programı tamamladıktan sonra görüşlerinizi bildirmeniz ve arkadaşlarınıza tavsiye etmeniz de rica olunur.

Işıklı bir yaşam yolu dilerim.

Öğ. Gör. Ayça Karaman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s